A zalaegerszegi állomás jelentette a torna elit kategóriájának döntőjét is, ahova a torna helyszíneinek (Soroksár, Kecskemét, Szombathely, Debrecen) győztesei automatikusan bejutottak, valamint a helyi jelentkezők és egy szabadkártyás megyeszékhelyi csapat játszhatott az 1000 eurós fődíjért és a 3x3 World Tour Master európai állomására (Kijev) való kijutás lehetőségéért Az elit kategóriában összesen 18 csapat versengett kettő ötös és két négyes csoportban. A kiemelt kategória mellett az amatőröknek is rendeztek versenyt ahol 19 csapat indult három kategóriában.
Amatőr kategória helyezettjei:
14 év alatti kategória fiúk (6 csapat 2x3-as csoportban):
1. Utolsók
2. Falco U14
3. Szombathelyi kosárkirályok
14-18 évesek (3 fiú és egy lány csapat) :
1. Air Stars
2. Deminem
3. Holzschneider KK
A női csapat egyedüli indulóként szintén aranyérmet kapott:
1. Muffkétások
18 év feletti kategória (9 csapat 3x3 csoportban):- az érmeket csapatunk játékosa Horváth Zsófi adta át a fiúknak
1. Kosáreső
2. Best VIP team
3. Pávakrémleves
A tornán két dobóversenyt is rendeztek. A Kosárkirály Vass Dominik lett, Zalaegerszegről, míg a büntetődobó versenyt Gaál Kornél nyerte Szombathelyről, akinek a nyereménye, az idei NBA bajnok Miami Heat mintájú egyedi Skullcandy fejhallgató volt.
Decathlon B33 Tour 2013 Zalaegerszeg elit kategóriában a körmérkőzések után nyolc csapat jutott tovább, akik egyenes kieséses mérkőzéseken döntötték el a továbbjutást. Az NB1-es játékosokkal felálló Byte Rider csapat magabiztosan jutott az egyik ágon a döntőbe, míg a másik ágon a PVSK csapata keményen megküzdött a döntőért.
A végső küzdelemben a PVSK a mérkőzés folyamán kétszer is felállt vert helyzetből és az utolsó pillanatban egy szép ziccerrel egyenlített Halász Ákos és a dobás közben megítélt faultért járó büntetőt is értékesítette 1mp-el a dudaszó előtt és így egy pont különbséggel megnyerték az elit kategória döntőjét.
Döntő: Byte Rider – PVSK 14-15
Byte Rider: Puszta Dávid, Koma Dániel, Koma Krisztián, Baki Gergely
PVSK: Sipos Ádám, Halász Ákos, Horváth Balázs, Bödör Bence
A Kijevi 3x3 World Tour Master versenyt augusztus első napjaiban rendezik, ahova a győztes a szervezők költségén képviselheti Magyarországot.
A tornáról a Sport M televízió egy összeállítást is készített:
A torna szervezői az egész bajnokság alatt maximálisan kiszolgálták a kosárlabdázók igényeit. A háttérből pedig egy ismert személyiség is tevékeny részese volt annak, hogy a B33 sikeres legyen. Gundel Takács Gáborról van szó,aki elfoglalt tévés személyiségként is készségesen beszélt a kosárlabdasporthoz és benne a B33-hoz fűződő viszonyáról:
Hogy került kapcsolatba a B33 –al?
- Ez egy közös gondolkodás volt egy Máriás György nevű úriemberrel, akivel a lányaink együtt kosárlabdáztak a BSE-ben. Kicsit elkezdtünk azon beszélgetni, hogy vajon, hogy lehetne fejleszteni és támogatni a kosárlabdát. Ekkor kezdtünk el ilyen 3x3 –as tornákban gondolkodni, amely teljesen véletlenül egybeesett aszal a kezdeményezéssel, hogy a nemzetközi kosárlabda szövetség elindítja a három-három elleni játékot, amit itt Magyarországon B33-nak kereszteltünk el. A B33 és a streetball között alapvető különbség van, hiszen az utcai kosárlabda alapvetően egy tömegsport és szabadidős rendezvény, ahol nincs játékvezető, viszonylag szabad, örömkosárlabdázásról van szó. A nemzetközi szövetség viszont ezt az új játékformát a streetball és a versenykosárlabda közé helyezte, ahol egy palánkra három-három ellen játszanak a játékosok, de szigorú időmérés és játékvezetés mellett. Így egy versenysporttá tud a B33 alakulni, ami nem konkurenciája a klasszikus kosárlabdának, de ugyan azok is játszhatják. Egyre több verseny van Magyarországon is és külföldön is és a FIBA megcélozta a 2020-as olimpiát a B33-al. Ezzel a tornasorozattal, melynek Zalaegerszeg volt az utolsó állomása, azaz a döntő helyszíne egy nemzetközi tornasorozatba kapcsolódtunk be, amelynek a kijevi verseny lesz az egyik csúcspontja, az első selejtezője.
- Mennyire fogadták el a kosársport ezt az új rendszerű versenyt?
Alapvetően nem a kosarasokkal van a probléma, hanem sokkal, inkább azzal, hogy nagyon sűrű a magyar versenynaptár és nagyon nehéz versenyeket beilleszteni. Abban általában egyetértenek a szakemberek, hogy a három-három elleni kosárlabda azért hasznos ebben a formában, mert a kisgyermekeknek ezt a rendszert könnyebb megtanulni és sokkal átláthatóbb a számukra. Egyre jobban elfogadott, hogy ennek van szakmai jogosultsága és a nemzetközi szövetség az ifjúsági tornákat is hasonló rendszerben bonyolítaná le a jövőben. Természetesen voltak fenntartások a kezdetekkor, mert az igazolt játékosok szereplését nem támogatták a klubok a streetball játékokon, míg a B33 lebonyolításában a játékvezetéssel, a szabályrendszerével lehetőséget biztosít a számukra az ő szereplésüknek is, egyfajta biztosítékot adva az egyesületeknek.
- Lehet, egy kicsit talán merésznek tűnik a kijelentés, hogy egyfajta megújulást jelenthet ez a játékforma a kosárlabdasportban?
Ebben a versenyformában, a B33-ban, sokkal szélesebb tömegbázisban meg lehet valósítani például az amatőr versenyeket, regionális bajnokságokat, megyei bajnokságokat, városi bajnokságokat. Nyílván, aki részt vesz egy ilyen bajnokságban, az onnantól másképpen fog tekinteni a kosárlabdára, lesz élménye a sporttal kapcsolatban, többször fogja megnézni a TV-ben, kilátogat majd a stadionokba és hamarabb fogja elküldeni a gyermekét kosárlabdázni. Így mondhatjuk, hogy a B33-nak abban is nagy szerepe van, hogy a kosárlabdázás tömegbázisát építse mind a pályán mind pedig a pályán kívül a nézőtereken. És ahogy szokták mondani a gyerekek egy részéből kosárlabdázó, egy másik részéből néző, míg egy harmadik részéből szponzor lesz. Ez mindegyik nagyon jó és kívánatos és a kosárlabdázást építi.
A szervezők a sikeren felbuzdulva ígéretet tettek arra, hogy jövőre újra elhozzák ezt a nagyszerű tornát Zalaegerszegre.
A rendezvényen rengeteg ismerőssel találkozhattak a nézők köztük Czukor Tündével is.
pity