A nyár elején kapott meghívót az U16 os válogatott felkészülési táborába a ZTE NKK ifjú tehetsége Góth Gina is. 16 lány küzdött a 12 helyért, akik utazhattak Cagliariba az EB-re.
A válogatott Peresztegi Nagy Ákos vezetésével Miskolcon kezdett, majd Baján folytatta a felkészülést. Ahogy Gina elmondta nem csak a napi edzéseket kellett túlélniük, hanem a kánikulát is. A felkészülési programban erőnléti edzések mellett egyéni képzések - külön a mezőnyembereknek és a centereknek -védekezés és támadás variációk gyakorlása szerepelt és edzőmérkőzésen is megmutathatták a rátermettségüket a lányok.
Gina elmondása szerint jól érezte magát az edzőtábor alatt. Amellett, hogy jó volt a társaság, rengeteg új dolgot is tanult az edzőktől és a társaktól. Kicsit önkritikus volt, amikor a miben kell szerinted még fejlődnöd kérdésre csak annyit válaszolt: - Mindenben!
Sajnos nem került be a szűkebb keretbe, de mi azért így is büszkék vagyunk Rád, és reméljük mielőbb meghatározó játékosa lehetsz a ZTE NKK-nak.
Hajrá Gina!
A nyár végére lezárultak a FIBA utánpótlás tornái. Most egy összefoglalót olvashatnak a következőkben a wbasket.hu szerkesztőitől.
Az egész sorozat július 7-én Újvidéken egy fülledt csütörtök délutánon kezdődött, amikor feldobták a labdát az A-divíziós U20-as Európa-bajnokságon. Ha volt idén papírforma torna, akkor ez az EB mindenképpen ebbe a kategóriába tartozik. A kontinens legjobb csapata ebben a korosztályban a spanyol együttes lett. A hispánok mögött az oroszok zártak második helyen, míg a lengyelek futottak be harmadiknak és a házigazda szerbek negyediknek.
Az Újvidéken győztes spanyolok legjobbjai nem pihenhettek sokat, a keretből hárman is utaztak Chilébe, ahol az U20-as finálét követően négy nappal kezdődött az U19-es világbajnokság. Az idei nyár talán legjobb női kosárlabda tornáját rendezték ekkor. Hihetetlen fordulatokat tartogatott ez a dél-amerikai másfél hét. Igaz nagy fordulatok és meglepetések ide vagy oda, az aranyérmet ennek ellenére az Egyesült Államok válogatottja hódította el. Európából a spanyolok szerepeltek a legjobban a második helyükkel.
Az U18-ban Nagyváradon küzdöttek a legjobbak és itt egy félig meglepetés eredmény született. Tavaly az U17-es világbajnokság kapcsán már nagyon sokat írtunk a belgák két szupertehetségéről, Emma Meessemanról és Julie Vanloo-ról. A két ifjú titán Európa-bajnoki címig vezette hazáját méghozzá helyenként fantasztikus kosárlabdával.
A belgák U16-ban is villogtak. A Cagliariban rendezett kontinenstornán csak a fináléban maradtak alul a spanyolokkal szemben. Ebből természetesen nem lehet messzemenő következtetéseket levonni és felelőtlenség lenne kijelenteni, hogy a következő 10 évben minden világverseny Belgiumról fog szólni.
Ami a magyar válogatottakat illeti, az idei nyár nem fog bekerülni a hazai női kosárlabdázás aranykönyvébe. Az U20-as és az U18-as B-divíziós tornákon egyaránt az ötödik helyet szerezte meg a csapat. Egyedül az U16-os korosztályban a 12. helynek és elsősorban a megőrzött A-divíziós tagságnak örülhetünk. Idén a FibaEurope szolgáltatásain keresztül már második ízben láthattunk az A-divíziós tornák végjátékáról élőképes közvetítést, így szembesülhettünk egy-egy korosztály krémjével és például Miskolcon ezt összevethettük a magyar válogatott játékával. A tapasztalatok hosszú-hosszú elemzést igényelnének...
Forrás: ztenkk.hu / wbasket.hu / Jóna István