Koncentrált játék és csapatmunka kellett a sikerhez
2024. október 14.

A női Amatőr NB I 2. fordulójában hazai közönség előtt is bemutatkozhatott csapatunk. Az ellenfél a szebb napokat is látott PINKK Pécs együttese volt. A lányok az első perctől kezdve koncentrált játékot mutattak, és remek csapatmunkával sikerült megszerezni a győzelmet a végig becsülettel küzdő vendégek ellen.

ZTE NKK–PINKK Pécs 86–50 (29–8, 22–10, 12–14, 23–18)
Zalaegerszeg, 100 néző, JV: Csák M., Antoni M.

ZTE NKK: Török 9, Óházy 15/3, Péterfi 6, Horváth Fru. 15, Jurkó 9, csere: Szakonyi-Nagy 13/6, Horváth Fa. 5, Kovács 7, Kocsárdi 4, Kiss 3, Bartáky. Edző: Rózsás Gábor.

PINKK Pécs: Halaseh 5/3, Asztalos 9/3, Németh 2, Glück, Szilinszki 18/6, csere: Simon 4, Janho, Mahmoud 12. Edző: Kiefer Csilla.

Zsilinszki egy hárompontossal nyitott, ami után állva hagytuk ellenfelünket, és a 3. percben már 10–5-re vezettünk. A lányok nagyon jó energiákkal vetették bele magukat a küzdelembe, és a gyors támadásokra, valamint a kemény védekezésre a Pécs nem találta az ellenszert. A 7. percben Szakonyi-Nagy Virág hármasával már húsz pont fölé nőtt a különbség a csapatok között (26–5). A második negyedben sem változott a játék képe, és egy 10–0-s futással már harminc pont volt a távolság (38–8). A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket, így nem volt meglepő, hogy a félidőre gyakorlatilag el is döntöttük a mérkőzést (51–18).

A nagyszünet után kicsit belealudtunk a nagy előnybe, és a becsülettel küzdő PINKK játékosai harcos játékukkal sok hibára késztették csapatunkat. Rózsás Gábor sokat cserélt, és nehezen találtunk vissza az első félidőben diktált tempóra. A Pécs pedig két ponttal megnyerte a negyedet (63–32). A záró játékrészben már jobban koncentráltak a lányok, és sikerült tovább növelni a különbséget. Az utolsó percben már negyven pont volt az előnyünk, amit Mahmoud négy pontjával lefaragott (86–50).

Összességében végig irányítottuk a mérkőzést, és megérdemelten szereztük meg első sikerünket a szezonban.

Rózsás Gábor: Nagyon jó érzés volt, hogy ismét megtelt a lelátó, ez érezhetően plusz motivációt adott a csapatnak. Az elejétől a végéig koncentráltan játszottak a lányok támadásban és védekezésben is. A 22 szerzett labdát és a 24 gólpasszt szeretném kiemelni, és gratulálok a játékosaimnak a szép csapatmunkához!

Fotó: Katona Tibor